ARCHIWUM z lat 2002 – 2022
    A0  A+  A-    
 STRONA GŁÓWNA BIP » Poprzednia strona » Odczyt wiadomości
Menu:
RODO
AKTUALNOŚCI
Zamówienia publiczne
Statut Gminy Olecko
Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Menu podmiotowe
Rada Miejska
Urząd Miejski
Wydziały Urzędu Miejskiego
Spółki gminne
Jednostki organizacyjne
Jednostki pomocnicze
Organizacje pozarządowe
Zarządca zasobów komunalnych
Olecka Rada Seniorów
Olecka Rada Młodzieżowa
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
Nabór pracowników na wolne stanowiska pracy
Dostępność
Prawo lokalne
BAZA AKTÓW WŁASNYCH
Budżet i finanse (podatki)
Dokumenty strategiczne
Planowanie przestrzenne
Postępowanie środowiskowe
Menu przedmiotowe
Oświadczenia majątkowe
Raporty o stanie gminy
EKOPORTAL-Informacje o środowisku i jego ochronie
Sprzedaż nieruchomości
Druki do pobrania
Petycje
Lobbing
Rejestry i ewidencje
Jak załatwić sprawę
Informacja publiczna
WYBORY SAMORZĄDOWE 2018
ŁAWNICY
Menu ogólne
Kontakt
Instrukcja obsługi
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
Moja sprawa w internecie
Prawo miejscowe
Redaktorzy strony
Statystyka odwiedzin
Statystyka czytalności
  
Skargi i Wnioski
Rejestr zmian
Mapa serwisu
Wyszukiwarka


»Wyszukiwanie zaawansowane
Archiwalne menu:
Zbiórki publiczne
Wybory samorządowe - 2006
Wybory do Parlamentu Europejskiego - 2019 r.
WYBORY DO SEJMU I SENATU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 2019
Wybory do Sejmu RP i Senatu RP - 21.10.2007r.
Wybory do Parlamentu Europejskiego-2009r.
Wybory Prezydenta RP - 2010
Wybory samorządowe-2010
Wybory do Sejmu RP i Senatu RP - 2011
Wybory do Parlamentu Europejskiego - 2014
Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - 2015
Wybory samorządowe - 2014
Wybory ławników na kadencję 2016 - 2019
Referendum ogólnokrajowe 2015r.
Wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej 2015
Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Olecku - 2016
Wybory przedterminowe burmistrza Olecka - 21.05.2017r.
Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - 2020
Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - 2020
Powszechny Spis Rolny w 2020 roku
Ostatnie 5 wiadomości:
» Oferta cenowa i zaproszenie do złożenia oferty
» Protokół nr BRM.0002.14.202.2022 61. sesji Rady Miejskiej w Olecku odbytej w dniu 29 grudnia 2022 roku w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Olecku
» Protokół Nr BRM.0012.1.14.2022 posiedzenia Komisji Oświaty, Kultury, Promocji Gminy, Sportu i Rekreacji Rady Miejskiej w Olecku odbytego w dniu 20 grudnia 2022 roku
» Projekt uchwały Rady Miejskiej w Olecku w sprawie wykazu kąpielisk na terenie Gminy Olecko w 2023 roku
» Konsultacje społeczne projektu uchwały w sprawie Programu Wspierania Rodziny na lata 2023-2025
  • Zamówienia publiczne
  • Roboty budowlane
  • Wyjaśnienie SIWZ - Przetarg nieogr. na zaprojektowanie i budowa 45 przyłączy wodociągowych, 0.1 km kanalizacji sanitarnej i 31 przydomowych oczyszczalni w m. Kukowo, Zajdy, Zabielne, gm. Olecko

    Olecko 29 sierpnia 2014r



    BI.271.1.17.2014 wg rozdzielnika

    Wyjaśnienie treści Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia w przetargu nieograniczonym o szacunkowej wartości poniżej kwoty określonej w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych

    Dotyczy: BI.271.1.2014. Zaprojektowanie i budowa 45 przyłączy wodociągowych, 0.1 km kanalizacji sanitarnej i 31 przydomowych oczyszczalni ścieków w miejscowościach Kukowo, Zajdy, Zabielne, gmina Olecko w ramach zadania inwestycyjnego pn: Sieć wodociągowa Kukowo, kanalizacja sanitarna Olecko-Kukowo” ogłoszonego w BZP nr 275130 – 2014 z dnia 19.08.2014

    Wobec zapytania Wykonawcy z dnia 26.08.2014 r, stosownie do art. 38 ust. 1, 2, ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2013, poz. 907 z póź. zmianami) informuję i odpowiadam:
    Pytanie nr 1
    Norma PN-EN 12566-3+A1:2009, na którą powołuje się Zamawiający dotyczy:
    „Małe oczyszczalnie ścieków dla obliczeniowej liczby mieszkańców (OLM) do 50. Część 3: Kontenerowe i/lub montowane na miejscu przydomowe oczyszczalnie ścieków”.
    Zgodnie z w/w normą należy wykonać wstępne badania typu w jednostce notyfikowanej: wodoszczelność, trwałość, skuteczność oczyszczania, wytrzymałość. Na podstawie przeprowadzonych w/w badań jednostka notyfikowana sporządza raport/protokół z wstępnego badania typu.
    Prosimy o potwierdzenie, że Zamawiający wymaga dołączenia do oferty raportu wydanego przez jednostkę notyfikowaną, potwierdzającego wykonanie wstępnych badań typu zgodnie z wymaganiami normy PN-EN 12566-3+A1:2009.

    Odpowiedz nr 1
    Zgodnie z SIWZ Zamawiający wymaga od oferentów przedstawienia raportu z badań efektywności oczyszczania wykonane przez laboratorium notyfikowane wraz z kompletem informacji określonych normą PN-EN 12566-3+A1:2009 .

    Pytanie nr 2
    W normie PN-EN 12566-3+A1:2009, na którą powołuje się Zamawiający, nie występuje pojęcie osadnik, bioreaktor – norma dotyczy całkowitego urządzenia „oczyszczalni”.
    W związku z powyższym oczekujemy, że badania typu wykonane przez Jednostkę Notyfikowaną i potwierdzające zgodność z w/w normą (badania: wodoszczelność, trwałość, skuteczność oczyszczania, wytrzymałość) mają obejmować całą oczyszczalnię (wszystkie elementy jako całość tzn. osadnik, bioreaktor itd.) i potwierdzać wykonanie badań typu zgodnie z normą PN-EN 12566-3+A1:2009?

    Odpowiedz nr 2
    Tak. Badanie ma obejmować całą oczyszczalnię.

    Pytanie nr 3
    W PFU Zamawiający wymaga, aby:
    „Proces oczyszczania ścieków ma odbywać się automatycznie”.
    Wobec powyższego prosimy jednoznaczne potwierdzenie, że Zamawiający wymaga, aby wszystkie zaoferowane oczyszczalnie ścieków pracowały w pełni automatycznie, tzn. były sterowane za pomocą


    programowalnego sterownika PLC, posiadały elektrozawory i nie wymagały ingerencji użytkownika między innymi np. ręcznej regulacji zaworów.

    Odpowiedz nr 3
    Proces oczyszczania ścieków ma się odbywać automatycznie. Zamawiający nie wymaga stosowania programowalnego sterownika PLC oraz elektrozaworów.

    Pytanie nr 4
    W PFU znalazł się następujący zapis:
    „Wymaga się, aby przedmiot zamówienia tzn. PBOŚ zaprojektowano zgodnie z normą PN-EN 12566-3+A1:2009, a producent urządzeń spełniał wymogi standardów zarządzania środowiskowego wg normy ISO 14001/PN-EN ISO14001 lub równoważnej np. EMAS”.
    Prosimy o jednoznaczną odpowiedź, czy Zamawiający wymaga, aby producent urządzeń (PBOŚ) spełniał wymogi standardów zarządzania środowiskowego, potwierdzone Certyfikatem ISO 14001?
    I czy w celu potwierdzenia spełnienia powyższego warunku Zamawiający wymaga Załączenia do oferty w/w Certyfikatu?

    Odpowiedz nr 4
    Zgodnie z zapisem PFU.
    Zamawiający nie wymaga załączenia do oferty w/w Certyfikatu, co nie zwalnia Wykonawcy od jego posiadania. Zamawiający może po wyborze oferty zażądać od Wykonawcy w/w Certyfikatu.

    Pytanie nr 5
    W PFU znalazł się następujący zapis:
    „Duża zawartość związków fosforu w odprowadzanych ściekach może wymagać stosowania dodatkowych urządzeń do redukcji fosforu”.
    Czy w przypadku, gdy oferowane urządzenia – oferowana technologia oczyszczania ścieków gwarantuje usunięcie związków fosforu na poziomie poniżej wymaganych w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 24 lipca 2006 r. w sprawie warunków, jakie należy spełnić przy wprowadzaniu ścieków do wód lub do ziemi, oraz w sprawie substancji szczególnie szkodliwych dla środowiska wodnego najwyższych dopuszczalnych wartości wskaźników zanieczyszczeń, które są potwierdzone w Raporcie z badań na skuteczność oczyszczania, wykonanym przez niezależną jednostkę notyfikowaną, Zamawiający nadal wymagać będzie dodatkowych urządzeń do redukcji fosforu?
    Wobec powyższego oczekujemy, że jeżeli oferowane oczyszczalnie ścieków – technologia oczyszczania zagwarantuje usunięcie związków fosforu, co będzie udokumentowane w Raporcie/Protokole z badań na skuteczność oczyszczania ścieków wykonanych przez niezależną jednostkę notyfikowaną, Zamawiający nie będzie wymagał stosowania dodatkowych urządzeń do redukcji fosforu.

    Odpowiedz nr 5
    Zamawiający nie będzie wymagał stosowania dodatkowych urządzeń do redukcji fosforu, jeśli usunięcie związków fosforu będzie udokumentowane w Raporcie/Protokole z badań na skuteczność oczyszczania ścieków wykonanych przez niezależną jednostkę notyfikowaną.

    Pytanie nr 6
    W programie Funkcjonalno Użytkowym znalazł się następujący zapis:
    „Duża nierównomierność godzinowa może wymagać stosowania komór uśredniających przed reaktorami biologicznymi z systemem sekwencyjnego dozowania ścieków do bioreaktora”.
    Prosimy o jednoznaczną odpowiedź tak lub nie, czy Zamawiający wymaga, aby zaoferowane oczyszczalnie ścieków posiadały system dozowania ścieków do bioreaktora?
    Udzielenie jednoznacznej odpowiedzi pozwoli na sporządzenie prawidłowej oferty przez wszystkich wykonawców.



    Odpowiedz nr 6
    Zamawiający nie wymaga stosowania komór uśredniających z systemem dozowania ścieków do bioreaktora.

    Pytanie nr 7
    W programie Funkcjonalno Użytkowym znalazł się następujący zapis:
    „W przypadku konieczności zastosowania wydzielonych osadników gnilnych pojemność ich musi być dobrana tak, by zapewnić minimum trzydobowe zatrzymanie ścieków i nie może być mniejsza niż 2 m³…”.
    Zamawiający przewiduje zaprojektowanie i wybudowanie 31 szt. przydomowych oczyszczalni ścieków. Prosimy o sprecyzowanie w ilu przypadkach z 31 szt. zachodzi konieczność zastosowania wydzielonego osadnika gnilnego?

    Odpowiedz nr 7
    Konieczność stosowania osadników gnilnych jest alternatywna nie obligatoryjna i zostanie określona na etapie prac projektowych.

    Pytanie nr 8
    Prosimy o podanie minimalnych pojemności osadników w przypadku zaoferowania oczyszczalni składających się z jednego zbiornika oraz określenie czy podane minimalne pojemności osadników są netto czy brutto?

    Odpowiedz nr 8
    Minimalna pojemność osadników (jeśli zajdzie konieczność) zostanie określona na etapie prac projektowych


    Data wprowadzenia: 2014-08-29 1441
    Data upublicznienia: 2014-08-29
    Art. czytany: 1002 razy

    » Wyjaśnienie SIWZ - rozmiar: 1250670 bajtów
    Typ pliku: application/pdf
    Drukowanie dokumentuWiadomość wprowadził: Tomasz Kowalczyk
    » Pokaż rejestr zmian dla danej wiadomości
    Biuletyn Informacji Publicznej
    Urząd Miejski
    w Olecku
    19-400 OLECKO
    Plac Wolności 1
    Plac Wolności 3

    tel.+87 520 21 68
    FAX +87 520 25 58

    POI - Punkt Obsługi Interesanta
    tel.+87 520 20 67

    Adres e-puap: /c6tc9p6k8p/SkrytkaESP


    Godziny urzędowania:
    poniedziałek 8.00 - 16.00, wtorek - piątek 7:30 do 15:30

    Konto bankowe (podatki, odpady komunalne): PKO BP SA NR: 57 1020 4724 0000 3702 0007 6117



    Urząd Miejski w Olecku



    Starostwo Powiatowe
    w Olecku





    Administrator BIP:
    Wojciech Wiktorzak
    Urząd Miejski w Olecku
    Plac Wolności 3
    tel:87-520 09 69
    fax:87-520 25 58
    e-mail: [email protected]



































    Admin
    System BIP Inet